Categories: Uncategorized

by admin

Share

Categories: Uncategorized

by admin

Share

Pripravili sme krátku fotoreportáž z výmeny pravdepodobne poslednej “digitálnej” telefónnej pobočkovej ústredne Panasonic KX-TD816 za pravdepodobne POSLEDNÚ ústrednu výrobcu Panasonic KX-NS500 u zákazníka vo Zvolene.

Keďže za čias pôsobenia ešte v Telekome sme nemali dostatok Krone LSA svorkovníc, tak pôvodný rozvádzač obsahoval svorkovnice len na strane kabeláže PBX (aj to ešte k tomu 10-párové, nie 8, aby sa dobre odratávali porty PBX), káble z domáceho rozvodu boli len na “divoko” zarezané, bez samostatného ukončenia a následného “preranžírovania”.

Nižšie už je zobrazený nový tlkm. rozvádzač, založeny na Krone Box III (100 párov), kde bol povodne dodaný nerezový hrebeň rozrezaný aku flexou na rozmer 6+4, z toho spodné 6 boli ešte rozrezané vertikálne a naskrutkované na základňu tak, aby rozteč zodpovedala 8-párovým svorkovniciam Krone LSA Plus 8×2 rozpojovacie (biele).

Stačilo už len všetko preranžírovať podľa pôvodného stavu – dokumentácia pred demontážou pôvodného rozvodu prevolaním každého páru svorkovníc na systémový telefón.

Tak a je hotovo, zostáva ešte nakonfigurovať niekoľko IP telefónov Panasonic KX-HDV130, aby sme spojazdnili linky, kde už nie je pôvodný telekomunikačný rozvod. NS500-vka má v prípade osadenia DSP procesorom (v našom prípade DSP-S) aktívne 4x licencia pre SIP terminály výrobcu Panasonic. Snáď sa niekedy zákazník dočká aj SIP-Trunku… Ale to už nie je o klasickej spojárčine.

Dielo bolo odovzdané do plnej prevádzky dnes, 30. novembra 2021 k plnej spokojnosti.

STAY IN THE LOOP

Subscribe to our free newsletter.

Don’t have an account yet? Get started with a 12-day free trial

Related Posts